Duman Tahliye Sistemi

Duman Tahliye Kapakları :Yangın anında oluşan dumanın atmosfere atımı için kullanılmaktadırlar.Duman tahliye kapakları sayesinde bina duman perdeleri ile zonlara ayrılmış olur. Yangın çıktığı anda ısı artışı ve duman ile algıma sağlayan duman kapakları açılır, burada önemli olan sadece aynı yangın zonu içindeki kapakların açılmasıdır, böylelikle dumanın sadece tek yönden çıkışı sağlanır.Duman kontrolü bu sayede sağlanır. Bir başka deyişle, duman kapakları ve duman perdeleri, birbirlerine entegre çalışmaktadırlar. Kapakların açılması karbondioksit patlamalı pnömatik silindirler ile, yahut elektriksel olarak sağlanabilmektedir.
Duman Ve Yangın Damperleri :Belirli bir sıcaklıkta dumanın binanın belirli bir kısmına ya da bir bölümüne yayılmasını engeller. Havalandırma sistemlerinde yangın bölgesinin otomatik olarak izole eder. Duman ve yangın damperleri manyetik yangın kapıları, duman atma fanları,duman damperleri, yangın kornaları, adresli-adressiz yangın dedektörleri duman sensörleri, adresli-adressiz ihbar butonları ve diğer yangın algılama üniteleri ile birlikte yangın ihbar panellerinden yönetilirler.
Jet Fanlar :Tünel yangını esnasında hayati öneme sahiptirler.
Özellikle tünel yangınları için vazgeçilemez bir duman tahliye sistemi olan jet-fan’ların farklı kapasitelerde türleri mevcut olup, firmamız tarafından yapılacak mühendisliğe göre en uygun modeller seçilmektedir..