Yangın Durdurucu Ürünler

Yangın Durdurucu Taşyünü Panel Boyası :Ablatif ve intümesan maddelerin olumlu özelliklerinin bileşimi, su bazlı "hybrid" taşyünü panel boyasıdır. Yangın anında genleşerek duman, alev ve ısı yayılmasına karşı güvenilir bir bariyer oluşturur. Fırça veya basınçlı, havasız püskürtme makinaları ile uygulanabilir.
Yangın Durdurucu Mastik :Çeşitli detaylara yönelik çözümler sağlayabilmek adına akrilik, silikon ve grafit bazlı olmak üzere farklı ana malzemeden oluşan yangın durdurucu mastiklerdir.Çeşitli elektrik ve mekanik penetrasyonlar ile birlikte düşük, orta ve yüksek hareket kapasitesine sahip derzlerde 4 saate kadar yangın yalıtımı sağlayan ürünlerdir.
Yangın Durdurucu Harç :Çimento esaslı yangın durdurucu harçtır. Duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan mekanik ve elektrik tesisatları çevresinde uygulanarak 120 dakika yangın yalıtımı sağlar.
Yangın durdurucu harç genellikle inorganik hafif dolgular, kompozit güçlendirilmiş ve kimyasal düzenleyiciler ile harmanlanmış bir alçı veya çimentolu tozdur. Bileşikler su ile karıştırılacak şekilde tasarlanmıştır ve nüfuz eden servislerin etrafında ve arasında rijit bir mühür oluşturarak yerleştirilmiştir.
Yangın Durdurucu  Derz Boyası :Akrilik esaslı ve tek bileşenli yangın durdurucu derz boyasıdır. Kuruduktan sonra esnek bir sızdırmazlık oluşturur ve neme karşı dayanıklıdır. Yüksek seviyede hareket edebilme kapasitesine sahiptir.
Yangın Durdurucu Yastık :Hızlı ve kolay uygulanabilen, tozsuz uygulama imkanı sunan grafit esaslı yangın durdurucu yastıklardır. Daha önce uygulanmış olan yastıklar, ısıya maruz kalmadıkları sürece yeniden kullanılabilirler.
Yangın Durdurucu  Boru Kelepçeleri :Çeşitli plastik boruların zeminler veya duvarlar yoluyla geçtiği  penetrasyonların yangın dayanım bütünlüğünü korumak üzere tasarlanmıştır.Yangın kelepçesi ilgili noktaja uygulandıktan sonra bina ömrü kadar hizmet verebilecektir. Fakat çeşitli deprem vb. gibi dış etkilere maruz kalması durumunda da hizmet ömrünü sürdürebilmesi için, kelepçe çap ölçülerine göre değişen miktarlarda belirli noktalardan duvar veya zemine sabitlenmelidir.
Yangın Durdurucu Boru Sargıları :İntümesan özellikli yapıda olup yangına maruz kalması durumunda mevcut hacminin 30-50 katı arasında genleşerek, yanıcı borunun eriyerek ortaya çıkaracağı boşluğu tamamen kapatma yeteneğine sahiptir. Yangın durdurucu sargı, uygulama yapılan boru çevresine uygulandıktan sonra, sargının tamamı duvar veya döşeme içerisinde kalacak şekilde tamamen gömülmüş durumda olmalıdır. Ardından boru çevresinin yangın yalıtımının tamamlanması için, boru çevresine yangına dayanımlı mastik uygulanmalıdır.